Криворізький ботанічний сад НАН України
м. Кривий Ріг, вул. Маршака, 50, 50089,

http://garden.gov.ua,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. +38056-443-51-50; +38044-353-64-85
оголошує конкурс на заміщення посад наукового співробітника відділу оптимізації техногенних ландшафтів та наукового співробітника відділу інтродукцїї та акліматизації рослин.

1У 2018 році відповідно до Концепції розвитку НАН України на 2014-2023 рр. (п.5.1. плану з реалізації Концепції, затвердженого постановою Президії НАН України від 07.05.2014 р. № 107) проведено оцінювання КБС НАН України та 3 його наукових підрозділів за Методикою оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України (затверджена постановою Президії НАН України від 15.03.2017 р. № 75 зі змінами, внесеними постановою Президії НАН України від 11.07.2018 р. № 241).

Згідно до постанови Президії НАН України від 14.11.2018 р. № 327 за його результатами 3 наукових відділи установи віднесено до категорії «А» (сильні підрозділи, що працюють у відповідній галузі науки на високому світовому рівні), КБС НАН України в цілому – до категорії «А» ( установа має вагомі наукові та практичні результати діяльності, визнані на національному і міжнародному рівні, інтегрована у світовий науковий простір та Європейський дослідницький простір).

Chrysanthemum05Поспішаємо потішити жителів та  гостей нашого міста радісною новиною!

В цьому році вперше в нашому місті Криворізький ботанічний сад планує провести Бал хризантем!

Нам дуже приємно буде представити в експозиції близько 70 сортів вітчизняної та зарубіжної селекції, які саме зараз висаджуються на площі 0,7 га. Сотні і сотні яскравих спалахів осінніх барв на спеціально підготованій  для цього  ділянці. Точних строків, дат ми поки що не називаємо - нам теж вони невідомі, все буде залежати від погоди та самих хризантем. Поки що зацвітають самі ранні, інші - запаслись бутонами та терпінням, чекають. А ми - чекаємо на Вас, дорогі гості! Слідкуйте за нашими новинами, та не пропустіть нагоду відвідати наш квітковий бал!

І саме головне - на день відкриття Балу хризантем ботсад оголошує день відкритих дверей. Тобто выдпочинок на території саду в цей день буде безкоштовним для всіх охочих.

 

А тим часом, десь на квітникарстві...

Хризантема  Хризантема  Хризантема 
Хризантема  Хризантема  Хризантема 
Хризантема  Хризантема  Хризантема 
Хризантема  Хризантема  Хризантема 
Хризантема  Хризантема  Хризантема 

Криворзький ботанічний сад Національної академії наук України є не благодійною організацією, а бюджетною науково-дослідною установою, яка згідно Закону України діє на основі Статуту, яким передбачено здійснення господарської діяьності, включаючи проведення фотосесій на комерційній основі.
Фотографи, які планують проведення комерційних фотосесій на території саду повинні попередньо укласти договір з установою на здійснення цього виду діяльності.
 
У зв'язку з аварійним станом мосту всі органзовані екскурсії, весільні церемонії, інші колективні відвідини ботанічного саду з 29 квітня 2017 року здійснюватимуться з центрального входу.
 
За останні два роки, за спонсорської підтримки ПАО "ПівнГЗК" у ботанічному саду створено 5 нових експозицій із значною кількістю декоративних видів і сортів рослин, створено чимало зручних затишних куточків, де відвідувачі в повній мірі зможуть відпочити та насолодитись результатами наполегливої багаторічної дбайливої праці співробітників саду. 
На жаль, станом на квітень 2017р ботанічний сад не отримав жодної пропозиції від громадських організацій, любителів природи, інших зацікавлених структур по допомозі у важкій праці по утриманню господарства саду на значній теритоії - 52,4 га.
 
Приносимо вибачення за аварійний стан мосту, однак фінансове становище ні саду зокрема, ні вцілому Національної академії наук України, в підпорядкування якої знаходиться ботанічний сад, не дозволяє здійснити його ремонт у 2017 році. Ми будемо щиро вдячні підприємствам, бізнес-структурам, комерційним та громадським організаціям міста, міській владі у допомозі по відновленню "мосту закоханих" у ботанічному саду.

З повагою,  адміністрація КБС НАН України.   

У 1980 році Криворізька міськрада прийняла рішення про виділення земельної ділянки площею 52,4 га під створення ботанічного саду, який був філією Донецького ботанічного саду АН УРСР. А вже у 1989 році відбулося урочисте відкриття і сад прийняв перших відвідувачів. 20 травня 1992 року Президія Академії наук УРСР прийняла Постанову про надання Криворізькому ботанічному саду статусу самостійної наукової установи. Основним напрямком роботи саду є інтродукція і акліматизація нових видів рослин, селекція та господарське їх використання, розробка основ збереження біологічного різноманіття, використання рослин в оптимізації техногенно забруднених територій та рекультивація порушених земель

За ці роки створено унікальні колекції рослин, які у 2004 році визнано національним надбанням України. Наші науковці щорічно поповнюють колекційний фонд саду. Завдяки перемогам у проектах   соціальних конкурсів МЕТІНВЕСТ «Місто нашими руками» вдосконалюються існуючі ландшафтні експозиції та створюються нові. Чарівні сакури, напоєний пахощами сад бузку та троянд, квітучі тюльпани, загадковий коніфіретум гостинно зустрічають наших відвідувачів .

Наукові співробітники саду проводять велику роботу з екологічного виховання населення шляхом проведення цікавих пізнавальних екскурсій та ботанічних уроків для молоді.

Вітаємо всіх криворіжців та гостей міста у річницю з дня створення Криворізького ботанічного саду НАН України та з такої нагоди 23 травня оголошуємо Днем відкритих дверей з безкоштовним відвідуванням ботанічного саду. Запрошуємо прийти у ботанічний сад і отримати заряд бадьорості та гарного настрою Хвилюючі миті єднання з природою подарують вам незабутні враження.

СакураВ святкові дні Криворізький ботсад як завжди відкритий для відвідувачів. Приносимо вибачення за незручності - пішохідний міст від офісу на територію саду знаходиться в аварійному стані, за обставин економічної скрути його ремонт ні власником (НАН України) ні муніципальною владою не передбачений, тому він буде зачинений. На територію Саду відвідувачі можуть потрапити з центрального входу ("зі сторони поля") та від офісу (в обхід балки Приворотної по території саду). Якщо Ви плануєте дістатись власним транспортом - зручніший перший варіант, громадським транспортом - другий (від зупинки міського транспорту "7 міськлікарня").

Адміністрація саду приносить вибачення за незручності. Сподіваємось компенсувати їх яскравим квітуванням наших колекцій. Насамперед це алея сакури, сонячні форзиції, магнолії, чимало інших декоративних видів.