Криворізький ботанічний сад оголошує конкурс на обіймання посад головного бугалтера та економіста, заробітна плата 7000 та 5000 відповідно.

У 1980 році Криворізька міськрада прийняла рішення про виділення земельної ділянки площею 52,4 га під створення ботанічного саду, який був філією Донецького ботанічного саду АН УРСР. А вже у 1989 році відбулося урочисте відкриття і сад прийняв перших відвідувачів. 20 травня 1992 року Президія Академії наук УРСР прийняла Постанову про надання Криворізькому ботанічному саду статусу самостійної наукової установи. Основним напрямком роботи саду є інтродукція і акліматизація нових видів рослин, селекція та господарське їх використання, розробка основ збереження біологічного різноманіття, використання рослин в оптимізації техногенно забруднених територій та рекультивація порушених земель

За ці роки створено унікальні колекції рослин, які у 2004 році визнано національним надбанням України. Наші науковці щорічно поповнюють колекційний фонд саду. Завдяки перемогам у проектах   соціальних конкурсів МЕТІНВЕСТ «Місто нашими руками» вдосконалюються існуючі ландшафтні експозиції та створюються нові. Чарівні сакури, напоєний пахощами сад бузку та троянд, квітучі тюльпани, загадковий коніфіретум гостинно зустрічають наших відвідувачів .

Наукові співробітники саду проводять велику роботу з екологічного виховання населення шляхом проведення цікавих пізнавальних екскурсій та ботанічних уроків для молоді.

Вітаємо всіх криворіжців та гостей міста у річницю з дня створення Криворізького ботанічного саду НАН України та з такої нагоди 23 травня оголошуємо Днем відкритих дверей з безкоштовним відвідуванням ботанічного саду. Запрошуємо прийти у ботанічний сад і отримати заряд бадьорості та гарного настрою Хвилюючі миті єднання з природою подарують вам незабутні враження.

Криворзький ботанічний сад Національної академії наук України є не благодійною організацією, а бюджетною науково-дослідною установою, яка згідно Закону України діє на основі Статуту, яким передбачено здійснення господарської діяьності, включаючи проведення фотосесій на комерційній основі.
Фотографи, які планують проведення комерційних фотосесій на території саду повинні попередньо укласти договір з установою на здійснення цього виду діяльності.
 
У зв'язку з аварійним станом мосту всі органзовані екскурсії, весільні церемонії, інші колективні відвідини ботанічного саду з 29 квітня 2017 року здійснюватимуться з центрального входу.
 
За останні два роки, за спонсорської підтримки ПАО "ПівнГЗК" у ботанічному саду створено 5 нових експозицій із значною кількістю декоративних видів і сортів рослин, створено чимало зручних затишних куточків, де відвідувачі в повній мірі зможуть відпочити та насолодитись результатами наполегливої багаторічної дбайливої праці співробітників саду. 
На жаль, станом на квітень 2017р ботанічний сад не отримав жодної пропозиції від громадських організацій, любителів природи, інших зацікавлених структур по допомозі у важкій праці по утриманню господарства саду на значній теритоії - 52,4 га.
 
Приносимо вибачення за аварійний стан мосту, однак фінансове становище ні саду зокрема, ні вцілому Національної академії наук України, в підпорядкування якої знаходиться ботанічний сад, не дозволяє здійснити його ремонт у 2017 році. Ми будемо щиро вдячні підприємствам, бізнес-структурам, комерційним та громадським організаціям міста, міській владі у допомозі по відновленню "мосту закоханих" у ботанічному саду.

З повагою,  адміністрація КБС НАН України.   

СакураВ святкові дні Криворізький ботсад як завжди відкритий для відвідувачів. Приносимо вибачення за незручності - пішохідний міст від офісу на територію саду знаходиться в аварійному стані, за обставин економічної скрути його ремонт ні власником (НАН України) ні муніципальною владою не передбачений, тому він буде зачинений. На територію Саду відвідувачі можуть потрапити з центрального входу ("зі сторони поля") та від офісу (в обхід балки Приворотної по території саду). Якщо Ви плануєте дістатись власним транспортом - зручніший перший варіант, громадським транспортом - другий (від зупинки міського транспорту "7 міськлікарня").

Адміністрація саду приносить вибачення за незручності. Сподіваємось компенсувати їх яскравим квітуванням наших колекцій. Насамперед це алея сакури, сонячні форзиції, магнолії, чимало інших декоративних видів.

Ботанічний сад запрошує охочих створити особливе привітання до 8 березня для своїх рідних та близьких на фоні наших незабутніх азалій!

Додайте яскравості до своїх фото- та відеопоздоровлень, наповніть їх живими тропічними барвами, незвичними враженнями, весняним настроєм.Чекаємо на Вас за попереднім записом (за т. 0564 38 49 23)

Вартість зйомки на власну фото-відеотехніку 150 грн.

Також, можете потішити своїх коханих придбавши у нас не зрізані мертві букети, а справжні спалахи живих азалій, які потішатимуть усіх своїм цвітом ще не один рік.

До уваги закоханих - для вас створено відлюдний затишний куточок, де ви зможете усамітнитись та поринути в почуття один-одного, освідчитись у коханні чи наповнити його свіжим подихом.

Сакура, ханами

Вже багато століть існує гарна японська традиція - милування квітами, і присвячується вона, здебільшого, квітуванню сакури - декількох видів сливи та вишні, та безлічі їх сортів.

В нашому уявленні, суть східної традиції полягає в філософському меланхолічному спогляданні за квітуванням та опаданням цвіту цих живих символів Японії. На таку думку нас надихають витончені картини кращих майстрів пензля, безліч хоку присвячених цим квітам. Але, як це часто буває, перше враження доволі часто помилкове. Так і ханамі, адепти давніх традицій проводять не відстороненим спогляданням за швидкоплинністю буття, а веселими застіллями, жартами в компаніях друзів, рідних, зустрічають прихід весни життєрадісно і щиро.

Читати більше:

 

Азалія індійська

В оранжереях Криворізького ботанічного саду знову квітують азалії! У нас друга в Україні за чисельністю (після Національного ботанічного саду НАНУ ім. М. Гришко, що розташований в м. Київ) колекція цих надзвичайно привабливих та яскравих квітів.

Запрошуємо жителів міста та поціновувачів з інших регіонів відвідати наші оранжереї, де ви зможете поринути в буйство тропіків посеред української штучні тропікиморозної зими. Окрім азалії Ви також зможете помилуватись різноманіттям тропічних та субтропічних рослин, за десятиліття зібраних під одним дахом з різних континентів. Зможете помірятись зростом з банановою травою, поринути в буйство папоротей, перевірити на гостроту колючки кактуса, пересвідчитись, чи гарно дозріває урожай кави, переконатись - чи дійсно квітка камелії відповідає всім тим символам, які їй приписують.

Оранжереї відчинені для відвідувачів з 9 до 15 години щодня, з вихідними включно. Вільне відвідування коштує 15 грн, а екскурсія - 20 грн з людини. Фотосесії за попереднім записом, в робочі дні, вартість 150 грн. Увага! Пропозиція актуальна до кінця березня! Надалі - за попереднім узгодженням.

З радістю чекаємо на Вас, щоб поділитись всіма красотами криворізьких тропіків!

rhododendron-simsii Азалія індійська Азалия Кривой Рог
rhododendron-simsii Азалія індійська