У 1980 році Криворізька міськрада прийняла рішення про виділення земельної ділянки площею 52,4 га під створення ботанічного саду, який був філією Донецького ботанічного саду АН УРСР. А вже у 1989 році відбулося урочисте відкриття і сад прийняв перших відвідувачів. 20 травня 1992 року Президія Академії наук УРСР прийняла Постанову про надання Криворізькому ботанічному саду статусу самостійної наукової установи. Основним напрямком роботи саду є інтродукція і акліматизація нових видів рослин, селекція та господарське їх використання, розробка основ збереження біологічного різноманіття, використання рослин в оптимізації техногенно забруднених територій та рекультивація порушених земель

За ці роки створено унікальні колекції рослин, які у 2004 році визнано національним надбанням України. Наші науковці щорічно поповнюють колекційний фонд саду. Завдяки перемогам у проектах   соціальних конкурсів МЕТІНВЕСТ «Місто нашими руками» вдосконалюються існуючі ландшафтні експозиції та створюються нові. Чарівні сакури, напоєний пахощами сад бузку та троянд, квітучі тюльпани, загадковий коніфіретум гостинно зустрічають наших відвідувачів .

Наукові співробітники саду проводять велику роботу з екологічного виховання населення шляхом проведення цікавих пізнавальних екскурсій та ботанічних уроків для молоді.

Вітаємо всіх криворіжців та гостей міста у річницю з дня створення Криворізького ботанічного саду НАН України та з такої нагоди 23 травня оголошуємо Днем відкритих дверей з безкоштовним відвідуванням ботанічного саду. Запрошуємо прийти у ботанічний сад і отримати заряд бадьорості та гарного настрою Хвилюючі миті єднання з природою подарують вам незабутні враження.

You have no rights to post comments

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter