Криворізький ботанічний сад НАН України, як і переважна більшість установ наукового сектору нашої держави знаходиться в скрутному фінансовому становищі. Розмір бюджетного фінансування нижчий розміру зарплатного фонду працівників закладу, тому, частково, він покривається за рахунок коштів отриманих завдяки господарській діяльності. Всі розрахунки за комунальні та поточні витрати ботсад проводить виключно за кошти, отримані завдяки господарській діяльності, визначеній його статутом. Перелік платних послуг затверджується вченою радою саду, включаючи плату за вхід, екскурсійні послуги, професійну фотосесію або комерційну зйомку*. Звичайні відвідувачі саду за фотозйомку не сплачують. Додатковим джерелом надходження фінансів нашої установи є реалізація надлишків наукової продукції – посадкового матеріалу трав’янистих та деревно-кущових рослин різного призначення (згідно затверджених прасів), виконання госп-договірних тематик з біологічної рекультивації порушених територій.

З серпня 2016 р. пішохідний міст, що з’єднує адміністративно-господарську зону саду з його основною територією знаходиться в аварійному стані. Зважаючи на важливе значення мосту як архітектурної пам’ятки для відвідувачів, для здійснення екскурсійно-просвітницької та господарської діяльності установи, ми неодноразово звертались в різні інстанції стосовно ремонту мосту, але, на цей час жодних позитивних зрушень не маємо. Звертаємось до бізнес товариства міста й області, депутатів, громадських діячів різних рівнів з проханням допомогти відвідувачам саду у відновленні роботи «мосту закоханих». Щорічно наш сад відвідує близько 30 тисяч людей.

*Під фотосесією та комерційною фото-відеозйомкою мається на увазі здійснення фото або відеореєстрації зоображень з метою отримання фінансової вигоди. Це, для прикладу, може бути зйомка весільної церемонії, зйомка об’єктів та експозицій саду з метою продажу знімків через фотобанки, тощо.

Дочірні категорії

Криворожский ботанический

сад НАН Украины

50089 г. Кривой Рог, ул. Маршака, 50  

тел. (0564) 38-49-22, 38-49-23

факс (0564) 38-48-03

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.