148

150 152
153  154  155
 156  157  158
 159  160  161
 162  164  165
 166  167  168
 169  Изображение 181  Изображение 183

Тропічна краса в Ботанічному саду.

В рамках екологічної освіти і виховання молодого покоління Ботанічний сад на період шкільних канікул запрошує на тематичні екскурсії школярів всіх вікових категорій по наших оранжереях. Саме зараз Азалія індійська презентує себе у повній красі, а її колекція є однією з найкращих в Україні. Різнобарв’я квітів не лишає байдужими наших відвідувачів.

В оранжереях саду зібрано більше тисячі видів рослин з тропічних і субтропічних регіонів. Далеко не всі батьки можуть собі дозволити подорож у ці частини світу. А діти можуть побачити багато цікавих і диковинних рослин у рідному місті.

В Європу прекрасну азалію привезли з Індії на початку дев'ятнадцятого століття. Рослині вдалося акліматизуватися в нових умовах. В результаті величезної роботи селекціонерів цей зразок рослини став родоначальником величезної безлічі оригінальних нових сортів та гібридів азалії. І зараз цей мальовничий, незвичайний, вічнозелений чагарник приносить красу своїм розкішним цвітінням в той час. коли безліч рослин перебуває в стані зимового спокою.

У природних умовах азалія виростає від півметра до трьох метрів заввишки. Має невеликі блискучі ланцетоподібні, еліптичні темно - зелені шкірясті листочки. Квітка азалії має величезну гаму кольорів своїх воронкоподібних, трубчастих або плоских квіточок - білих, рожевих, червоних, бузкових, лілових.

Не перестаєш захоплюватися не тільки кольорами, а і їх кількістю-близько 300 квіток на одній рослині. Квіточки розмірами до 3 см зібрані в суцвіття і бувають простими або махровими. За квітами майже не видно дрібних шкірястих листочків на молоденьких пагонах, які вкриті волосинками.

Кімнатна азалія та різноманітні сорти і гібриди знайшли широке застосування в декоративному прикрашенні інтер'єрів житлових та робочих приміщень.

Будемо вдячні міському управлінню та районним відділам освіти за допомогу в організації приїзду екскурсійних шкільних груп до Ботанічного саду.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter