040Азалія індійська (Rhododendron indicum (L.) Sweet.) з родини Ericaceae Juss. В перекладі з латинської Azalea означає «сухий», бо виглядають кущі засохшими. Рододендрон – так назвав цей рід Джозеф Гукер. Перекладається це як «дерево троянд». Саме так уявляв собі вчений це дивовижне примхливе створіння. Батьківщина азалії індійської – гірські річки Індії та Японії. В Європу ці рослини були завезені в 1680 році, де вони культивувалися під назвою індійської азалії. На початку ХІХ століття з Китаю до Європи були завезені декілька нових природних видів, на основі яких було виведено міжвидові гібриди. З кінця ХІХ на початку ХХ століття розпочалася бурхлива цілеспрямована селекційна робота з рододендронами. З початку ХХ століття азалія індійська культивується в Україні.

                У Криворізькому ботанічному саду НАН України інтродукція азалії індійської розпочалась з початку 80-х років. Саме тоді з Національного ботанічного саду було завезено основу колекції сортів цієї рослини. З того часу співробітниками КБС зібрано близько 70 сортів азалії індійської. Сучасні сорти надзвичайно різноманітні за забарвленням та формою квітки, розмірами куща, строками цвітіння. Багаторічні спостереження за цвітінням колекційних рослин дали змогу виділити ранньо-, середньо-, середньопізньо- та пізньоквітучі сорти. Кращі ранньоквітучі сорти, що зацвітають в умовах оранжереї Криворізького ботанічного саду в жовтні-листопаді 'Пламя', 'Огоньок', 'Дрезден', 'Європа', 'Lentifolium', 'Волжанка', 'Київський вальс', 'Пауль Шеме', 'Eri', 'Доберлуг', 'Монбланкет', 'Целестіне'. Середньоквітучі сорти (грудень-січень) 'Аполло', 'Макс Шеме', 'Авенір', 'Алєнькій цвєточек', 'Pinc Pearle', 'Сузір’я', 'Золушка', 'Іграшка', 'Розан', 'Подолянка'. Середньопізньоквітучих, початок цвітіння яких коливається з (кінця січня-лютий) 'Джон Херенс', 'Красень', 'Мutter', 'Яблунька'. Пізньоквітуючі сорти (зацвітають в березні-квітні) 'Смуглянка', 'Героям війни', 'Бандурист', 'Імператриця Індіка', 'Ernst Thiers', 'Hexe', 'Снігурка'.

            Красуня азалія досить “вередлива” в догляді. Щоб догодити цим рослинам, треба пам’ятати їх походження. Азалія індійська - рослина вологих субтропіків. В оранжереї КБС утримуємо при температурі повітря 80-150С в зимовий та 250-350С в літній періоди. Надто вибагливі азалії до вологості повітря (70% - 85%). В жарких сухих приміщеннях швидко відцвітають та скидають листя. Дуже чутливі до світлового фактору (за  нашими дослідженнями вони витримують освітленість від 1000лк до 10000лк відповідно в похмурі та сонячні дні). Особливо важливим є забезпеченість достатнім рівнем освітленості в період закладки бутонів (кінець літа – початок осені).

            Надзвичайно важливим при вирощуванні азалій є оптимальний підбір субстрату. Використовуємо легкий водопроникний субстрат з верхового торфу та напівперепрілої хвої сосни у співвідношенні 1:1, рH 4,5 – 5. Полив виконуємо мякою водою, підкисленою щавлевою або щавлево-оцтовою кислотою (2г кислоти на 1л води).

            Обрізаємо та формуємо азалії після цвітіння, але не пізніше травня, щоб встигли закластися повноцінні бутони для майбутнього цвітіння.

Оскільки азалії мають поверхневу кореневу систему, їх необхідно пересаджувати в низькі широкі вазони зразу після цвітіння та обрізки. Аби рослини мали привабливий вигляд та добре розвивалися, після обрізки бажано почати підживлення мінеральними добривами 2-3 рази на місяць.

039 041 038
035 033 032
030 029 028
027 026 040

 

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter