IMG 20190409 094011 HDR7 Япо́нська ви́шня, або са́кура-загальна назва декоративних дерев роду слива (Prunus) підроду вишень. Зазвичай позначає вишню дрібнопильчату (Prunus serrulata (serrula), що не плодоносять. В японській мові словом «сакура» позначають будь-яку вишню взагалі.

Сакура для японців - не просто квіти. Протягом століть вона тісно пов'язана з японською культурою. Її краса оспівана в поезії, відображена в творах образотворчого мистецтва.

Забарвлення квітів варіюється від білосніжного до червоного і багряного. Законодавство Японії не визначає «державної квітки», але сакура настільки міцно увійшла в японську культуру, що може вважатися символом Японії нарівні з хризантемою. В Японії існує більше 600 різновидів сакури, якщо враховувати місцеві та гібридні сорти.

Японська вишня займає в японській культурі настільки важливе місце, що слово «квіти» в літературі часто вживається як синонім слова «сакура. Весняні пікніки з родичами, колегами, знайомими під квітучою сакурою - невід'ємний атрибут весни в Японії. У всіх регіонах Японії є місця, відомі красою квітучої сакури, і навіть деякі окремі дерева сакури знамениті на всю країну. Така, наприклад, дуже стара «Сакура Століття богів» (Дзіндайдзакура) в префектурі Яманасі, якій близько 2000 років, або «Сакура-водоспад в Міхару» (Міхару-такідзакура), якій більше 1000 років, в префектурі Фукусіма.

Цвітіння сакури також тісно пов'язане з новими зустрічами і розставаннями, з переломними моментами людського життя. Фінансовий і навчальний рік в Японії починається 1 квітня, і ця дата припадає на той час, коли сакура розпускається в Канто і більш західних регіонах (зазвичай - з останньої декади березня до середини квітня). Якраз тоді проходять шкільні випускні заходи, це період вступу до школи і про тих, хто успішно склав вступні іспити, кажуть, що у них «зацвіла сакура».

Сакура вперше згадується в літописно-міфологічному творі «Аннали Японії» (Ніхон Сьокі), завершеному в 720 р. У ньому розповідається, як квітка сакури впала в чашу з саке, яку тримав імператор Рітю, що жив в V столітті. У більш пізній літературі існує безліч творів, в яких фігурує сакура. Квітам сакури уподібнюють вишукані риси прекрасних жінок. Висловлюючи повагу сакурі, яка цвіте так недовго і потім обсипається відразу, вбачають в ній мужнє прийняття своєї долі і наводять як приклад непостійності та тлінності існування. Так сакура стала символом скороминущої краси, і вплинула на формування уявлень про життя і смерть.


В нашому ботанічному саду, завдяки втіленню соціальної програми групи Метинвест Кривой Рог у 2015році створено Алею сакури . Саджанці привезено з міста Кам'янець-Подільський Хмельницької обл. В минулому році молоді деревця потішили нас рясним цвітом. За рік вони підросли і зараз якраз починають свое цвітіння.

Квітування сакури довгий час сприймалося як виключно японське традиційне видовище. Однак сьогодні зовсім не обов'язково вирушати в далеку Японію, щоб побачити це диво, адже в нашому ботанічному саду Ви маєте можливість помилуватися красою цієї ніжної та загадкової квітки.

IMG 20190409 093957 HDR IMG 20190409 094005 HDR IMG 20190409 094030 HDR7 IMG 20190409 094038 HDR7

 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter