Pulsatlla grandisЯкщо хтось в ботсаду навесні і вміє переконливо цвісти, то сон-трава точно в їх числі.Pulsatlla grandis3

На території нашої держави приводиться декілька видів цієї рослини, усі вони потребують охорони, на деяких територіях окремі види зникли безслідно. Найяскравішим серед українських видів безумовно є Сон великий (Pulsatílla grandis) - багаторічна рослина, яка вже з ранньої весни відрізняється своєю декоративністью - коли витикається з землі має густо-довго-опушені пагони, привабливо квітує у квітні-травні, а потім іще з місяць тішить "морськими їжаками" визріваючого насіння.

Саме декоративність і стала основно. причиною суттєвого скорочення популяції в країні Pulsatlla grandis2- багато хто прагне зірвати в букети або "перенести" на свою садибу разом з коренем, до того ж випасання худоби докладає свій внесок. Тому нічого дивного, що ці чудові квіти зберігаються в скарбниці колекції рідкісних та зникаючих рослин Криворізького ботсаду. Заради поширення виду в культурі (що теж має велике значення у збереженні рідкісних видів) - у нас можна придбати його насіння або й живі раслини.

You have no rights to post comments

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter