«Квіткою забуття» багато століть тому називали лілійник. Того часу існувало повір’я, що життя стане радісним і прекрасним, щезнуть горе та печалі, якщо вдихнути аромат і доторкнутися до квітки лілійнику. Сучасні люди мало вірять в його чарівні властивості, але те що різнобарвні, яскраві, пахучі квіти цієї рослини додадуть радісних вражень та гарного настрою не викликає сумнівів.

 

Люди здавна використовують цю рослину в садівництві – ще в 70-ті роки до нашої ери лілійник описував римський натураліст Пліній, а в І столітті нашої ери його згадує китайський філософ Конфуцій. В Китаї ця рослина відома як Хуан-хуа-цао (овоч жовтих квітів), так як види лілійнику в країнах Азії здавна використовуються не тільки в садівництві, але і як харчові та ціні лікарські (широкого спектру дії) рослини.

Колекція лілійнику в Криворізькому ботанічному саду сьогодні представлена 143 сортами закордонної та вітчизняної селекції з широкою кольоровою гамою забарвлення квіток: від жовто-зелених до коричнево-жовтих; від червоних до винних, від ніжно-рожевих до малинових. Особливо цікаво виглядають сорти лілійнику, в забарвленні квітки яких присутній “малюнок”. Сорти зібрані в колекції відрізняються за величиною квітки - від 7 до 16см у діаметрі.

Amazon Ametist

Bess Ross

Beverly Hills

 Cherry Lace

 

Chodysyde

 

Dorothy Lambert

 

Frans Halls

 

Haymaker

 

Kwanso

 

Lemon Bells

 

Luxury Lake

 

Radiant Griting

 

Steagecoach

 

Trulong

 

White lemonade

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter