Вітаємо Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємось, у нас знайдеться достатньо корисного та цікавого.

  Щоб приєднатись до нашої спільноти у facebook
Натисніть тут

DSC02584Головне завдання ботанічного саду – збереження й поповнення рослинного біорізноманіття регіону вирішується науковцями саду постійним залученням видів Світової флори, удосконаленням колекційного фонду, який сьогодні налічує більш як 4,0 тис. деревних, чагарникових, квітково-декоративних та рідкісних і зникаючих видів. Зусилля співробітників спрямовані на вдосконалення існуючих та створення нових ландшафтних композицій в Саду, які б приваблювали відвідувачів видовим і сортовим різноманіттям та оригінальністю структурно-просторових рішень.

Так, завдяки соціальній програмі групи Метінвест Кривий Ріг​ «Місто – нашими руками» в якій ботанічний сад завжди приймає участь , було поповнено колекційні фонди саду та створено нові ландшафтні композиції.

Таким чином на території саду серед колекційних насаджень хвойних рослин на площі 2,0 га закладено  «Коніферетум» – як елемент оздоровлення жителів міста та оптимізації навколишнього середовища, з метою створення на базі саду центру садової терапії.

Серед спільних проектів ботанічного саду та групи Метінвест слід відзначити і створення експозицій :

«Сад безперервного квітування екзотичних рослин світу», де в єдиному пейзажному ландшафті поєднано хвойні, красивоквітучі деревні, чагарникові та квітниково-декоративні рослини світової флори різного ботаніко-географічного походження.

«Сад бузку», де висаджено біля 300 екземплярів 27 нових сортів бузку;

«Тюльпанарій», що презентує 15 найсучасніших сортів тюльпану та інших декоративних багаторічників;

«Сад півонії», де на ділянці 0,3 га об’єднано в єдиному композиційному ансамблі 76 сортів півоній та майже 40 видів, форм та сортів рідкісних екзотичних рослин світової флори з весняно-літнім терміном цвітіння.

Гордістю Саду є алея сакури, що зустрічає рано навесні відвідувачів Саду неймовірною ніжністю та красою. Вона також створена в рамках спільного проекту завдяки соціальній програмі групи Метінвест

В рамках проектів було  прокладено оглядові доріжки, встановлено лави для відпочинку, контейнери для сміття та інформаційні таблички . А ще була відкрита «Алея закоханих» та встановлені ковані споруди: арка і альтанка.

Реалізація проектів сприяла підвищенню якості пізнавальних і тематичних екскурсій для мешканців та гостей міста з метою поширення екологічних та загально-біологічних знань, а також проведенню висококваліфікованих науково-практичних занять для студентів та учнівської молоді закладів профтехосвіти та середніх шкіл з використанням новостворених об’єктів.

Завдяки виконанню проектів були створені комфортні умови для активного відпочинку працівників ПРАТ «Північний» і «Центральний ГЗК» та членів їх родин, мешканців і гостей міста.

Ботанічний сад вдячний групі Метінвест за можливість поповнювати сад новими експонатами та створювати на їх основі цікаві експозиції.

 0627 2015 04 28 11 16 56 00221 DSC02584
DSC 0013 DSC 0034 DSC 0963
1 20 DSC05102 DSC05103
4 6 IMG 20170406 075854 HDR
DSC 0719 DSC 0720 DSC 0724
P5300044 P5300050 p
m g s
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter
– вхідний квиток на територію – 25 грн; для пенсіонерів (за наявністю посвідчення) - 15 грн.;
-  діти до 6 років, інваліди І та ІІ груп, учасники бойових дій (за наявності посвідчення) - безкоштовно;
- відвідування оранжереї - 30 грн (пільги відсутні);
* За попереднім записом можна замовити екскурсію (чисельність не менше 15 чоловік)
*Вартість екскурсії - 40 грн з учасника